Skip to main content

Ukończyła Aktywne Studium Plastyczne Technik Teatralno-Filmowych na Wydziale Charakteryzacji oraz Liceum Profilowane Rzemiosł Artystycznych i Użytkowych w Metalu.

Ilustratorka kilku książek i czasopism.

Laureatka:

Konkursu plastycznego, wieńczącego program edukacyjny „Wilanów Znany-Nieznajomy” w 2001 roku (II-gie miejsce).

III-cie miejsce w wojewódzkim III Turnieju Jednego Wiersza w 2005 roku.

Zbiorowe wystawy w Domu Kultury „Muranów” w  2002 i 2003 roku.

Indywidualna wystawa Domu Kultury „Muranów” w  2003 roku.

W 2009 roku jej prace wisiały w bibliotece publicznej w Aninie oraz w galerii w Otwocku.

W 2012 wystawa pod tytułem „…budzą się upiory” w Klubie Kultury Anin.

Kim jestem? Otóż… Urodzoną w Warszawie w 1987 roku studentką. Niektórzy twierdzą, że wieczną, ale to dlatego, że lubię szkołę, a obecnie jestem na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Wcześniej skończyłam Aktywne Studium Plastyczne Technik Teatralno-Filmowych na Wydziale Charakteryzacji, dzięki czemu miałam praktyki w programie telewizyjnym „Gwiezdny Cyrk”, a później pracowałam jako charakteryzator w Teatrze Narodowym w Warszawie.

A wcześniejsza edukacja? Tak, też była związana z plastyką. Liceum Profilowane Rzemiosł Artystycznych i Użytkowych w Metalu, a wcześniej klasa humanistyczna w gimnazjum, gdzie miałam okazję uczestniczyć w programie edukacyjnym „Wilanów Znany-Nieznajomy”, dzięki któremu mój rysunek smoka wisiał po konkursie w galerii pałacu (zdobył wyróżnienie).

Inne nagrody? Były. W 2002 moje opowiadanie „Chłopiec” zostało wydrukowane w almanachu po dzielnicowym konkursie literackim „Magia Słowa”, gdzie zdobyło wyróżnienie, a w 2005 roku w podobnym almanachu pokonkursowym ukazał się mój wiersz „Śmierć Poety” (trzecie miejsce w wojewódzkim III Turnieju Jednego Wiersza). Zdobyłam też nagrodę specjalną w Dzielnicowym Konkursie Piosenki w 2002 roku, a wcześniej kilka nagród w pomniejszych konkursach plastycznych i literackich.

Później zajęłam się ilustrowaniem książek, między innymi antologii poetyckiej „Miasto” Joanny „Oxyvii” Jankowskiej, Barbary Szafrańskiej i Joanny Iwanickiej, książki „Poszukiwacz Luster” Joanny „Oxyvii” Jankowskiej czy „Między prawem a sprawiedliwością” Pawła Pollaka, oraz antologii opowiadań kryminalnych „Ciężar decyzji – gliniarskie opowiadania”. Publikowałam również krótkie opowiadania, wiersze i ilustracje w czasopismach takich, jak „Własnym Głosem” czy „Notatnik Satyryczny”, a w międzyczasie recenzje kilku filmów i seriali oraz opowiadania na portalu efantastyka.

Artysta powinien mieć również jakieś wystawy, prawda? Tak, tych też było kilka. Najpierw były to wspólne wystawy uczestników zajęć plastycznych w Domu Kultury „Muranów” w 2002 i 2003 roku, a pod koniec 2003 roku – również indywidualna wystawa tamże. W 2009 roku moje prace wisiały w bibliotece publicznej w Aninie, później, w tym samym roku – w galerii w Otwocku. W 2012 roku miała miejsce wystawa pod tytułem „…budzą się upiory” w Klubie Kultury Anin.

Obecnie zajmuję się grafiką komputerową – amatorsko i mniej amatorsko. Dla przyjemności często tworzę między innymi grafikę na fora PBF RPG – te gry to jedna z moich pasji. Poza tym, fascynuję się teatrem i chciałabym tam kiedyś jeszcze pracować, być może jako reżyser, choć to jest jedynie w fazie marzeń – przynajmniej póki co. Lubię również żeglować po jeziorach i interesuję się żaglowcami i modelarstwem okrętowym; należałam kiedyś do bractwa rycerskiego Zakon Czarnego Smoka, gdzie tańczyłam tradycyjne tańce celtyckie; uwielbiam śpiewać (na karaoke i do przysłowiowego prysznica; ludzie mówili mi czasem, że najbardziej nadaję się do śpiewania piosenek z takich musicali, jak „Taniec Wampirów” czy „Upiór w Operze”), interesuję się psychologią i bardzo chciałabym mieć możliwość, żeby jeszcze kiedyś jeździć konno. Najlepiej ze swoim łukiem.